Informacja dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie w sprawie zmiany wyników egzaminu gimnazjalnego z matematyki

Data opublikowania: 2019-06-18 17:28:40

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie informuje, że w związku z błędem powstałym w trakcie przetwarzania wyników egzaminu gimnazjalnego z matematyki, konieczne było powtórne wczytanie do systemu informatycznego wyników za rozwiązanie zadań otwartych. Sytuacja, o której mowa powyżej, dotyczyła wyłącznie uczniów z terenu województwa mazowieckiego, którzy mieli prawo do nieprzenoszenia odpowiedzi z arkusza na kartę odpowiedzi. Dokonanie tej korekty było konieczne, tak aby wszyscy uczniowie otrzymali zaświadczenia z wynikami, jakie faktycznie uzyskali za rozwiązanie zadań w arkuszu egzaminacyjnym.

Błąd został naprawiony w ciągu 24 godzin od zauważenia. Poprawione zaświadczenia dziś (wtorek, 18 czerwca) zostały przekazane do szkół, tak aby uczniowie mogli je otrzymać w dniu zakończenia roku szkolnego (środa, 19 czerwca) wraz ze świadectwem.

Bardzo przepraszamy – przede wszystkim Uczniów, a także ich Rodziców,  Nauczycieli oraz Dyrektorów szkół – za wszystkie niedogodności związane z koniecznością dokonania tej korekty.

 

Anna Frenkiel

dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie

 

Marcin Smolik

dyrektor Centralnej Komisji EgzaminacyjnejOkręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie
Plac Europejski 3, 00-844 Warszawa, tel. 22 457 03 35, e-mail: info@oke.waw.pl